You are currently viewing Učesnicima Erazmus+ projekta „Unapredi veštine i primeni ih“ dodeljeni Europas sertifikati

Učesnicima Erazmus+ projekta „Unapredi veštine i primeni ih“ dodeljeni Europas sertifikati

Učenicima Medicinsko-farmaceutske škole „Sv. Petka“ koji su u maju 2022. boravili u Sloveniji na praksi u okviru Erazmus+ projekta „Unapredi veštine i primeni ih“ pristigli su Europas (Europass) sertifikati.

Europas sertifikat je dokument priznat na nivou Evropske unije, a koji služi kao dokaz učešća u Erazmus+ programu. Sadrži podatke o učesniku, ciljeve projekta, aktivnosti i spisak veština koje je učesnik unapredio ili stekao. Zbog svega toga se može pokazati kao vrlo koristan prilikom konkurisanja za zaposlenje ili prijavljivanja na studije u nekoj od zemalja EU. Jednako koristan može biti i u Srbiji jer pokazuje da je kandidat za radno mesto ili studijski program neko ko je spreman da širi vidike.

Europas sertifikat je povezan sa Europas si-vijem (Eurpass CV), digitalnim alatom o kom smo ranije već pisali, a koji omogućava korisnicima da na jednostavan način naprave vrlo elegantne radne biografije, koje po potrebi mogu ažurirati.

Leave a Reply